Muljeid Ökofestivali laadalt

posted in: Uudis | 0

Kuna mitmed tuttavad on uurinud, et kuidas siis laat oli ja samuti on huvi tuntud, et kas ja millal on mõtet laadale kauplejana minna, siis otsustasin teha ühe väikese tagasivaate siia blogisse…

Ökofestival siis tegelikult 3 päevane üritus oli, mille viimasel päeval toimus laat Põlvamaal Karilatsis… Ütlen ausalt, et kui hommikul kell 7 hakkasin autoga GPS juhendamisel sinna laadakoha poole sõitma, siis tekkis vahepeal küll tunne, et suure tõenäosusega olen ainuke inimene lõpuks keset paksu metsa. Lõpus läks tee veel nii kitsaks, et kui mõni suurem auto oleks tahtnud vastassuunas sõita siis suure tõenäosusega me üksteisest lihtsalt mööda poleks pöösenud. Õnneks ei näinud ma viimasel 10km ühtegi autot, mis kinnitas minu veendumust, et selle päeva veedan üksi kuskil metsas kännu otsas…

Aga minu suureks üllatuseks oli laadaplatsil juba nii kauplejaid kui ka autosid ning mind juhatati platsil õigesse kohta. Kauplejaid oli seal päris palju – kahjuks ei olnud aega ja võimalust ise suurema shoppamisega tegeleda, aga silma järgi pakuks, et kuskil 120-150 erinevat müüjat oli küll kohal.

Järgmised paar tundi möödusid platsi ülesseadmisel – kuna ikkagi elu esimene laat, siis sai laudu tõstetud nii ja naapidi enne kui tulemusega rahule jäin. Lõpptulemus siis selline:

Biominerata laud ökofestivalil

Juba enne 10 olid ka laadakülalised kohal ja järgmised 5 tundi ma enamuse ajast rääkisin 😀 Eriti tore oli seal kokku saada inimestega, kes juba olid meie stardikomplekti endale tellinud ja nüüd muljetama tulid – samas tuleb tunnistada, et valdav enamus ei olnud meie toodetest mitte midagi kuulnud ja seega lai tööpõld ootab veel ees.

Üllatavalt palju oli inimesi, kes isegi meie toodete kohta ütlesid, et see nende jaoks liiga kange kraam ning midagi soodast ja äädikast kangemat nad ei kasuta – neid inimesi ümber veenma ei hakanud sest olgem ausad – puhas toidukraam on ikkagi kõige ökom.

Palju uuriti ka seda, et mille poolest meie tooted nüüd Mayeri toodetest erinevad – ja paljude küsijate jaoks oli üllatuseks vastus, et meie tooted on taimse tooraine baasil aga minu teada Mayer teeb seni ainult nafta baasil puhastusvahendeid. Samuti uuriti palju koostisosade ja tootmise kohta ja paljud uurijad lahkusid toote või paariga, et katsetada – mõni võttis kohe terve stardika ning üks vahva turismitalu perenaine otsustas, et pudelist ei piisa ja lahkus 5l kanistriga 🙂

Kui nüüd tagantjärgi tark olla siis suurim viga oli see, et laadale sai üksi mindud – paratamatult oli huvilisi palju ja väga raske on korraga toodet tutvustada ja müügitööd teha… Kuna asukoht ka küllaltki kaugel Tallinnast ja tooted müügil väga soodsa hinnaga, siis paratamatult tuleb tõdeda, et võibolla kasumlik see ettevõtmine ei olnud, kuid ise sain palju targemaks klientide ootuste kohta ning usun, et paarsada inimest nüüd edaspidi oskavad ka meie tooteid poeriiulitelt otsida.

Kahjuks imeilusa päikselise laadapäeva lõpetas üks korralik hoovihm ja kuna ilma igasuguse katusealuseta kohale olin tulnud, siis otsustasin tund enne lõppu asjad pakkida ja tagasi Tallinna poole sõita.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vägagi tore ja vahva üritus oli ja üldse ei välista, et tulevikus veel sinna jõuame – aga siis juba mitme müüja ja telgiga koos, sest vigadest peab ju õppima 😉