6 lihtsat nippi tubade sisekliima parandamiseks

posted in: Uudis | 0

Me toitume tervislikumalt, teeme sporti ja tihti vahetame ka kosmeetikatooted ja šampoonid õrnemate ja looduslikumate vastu, kuid väga üksikud meist mõtlevad sellele, kui palju võib toaõhk mõjutada meie enesetunnet ja tervist. Sa isegi ei näe väikesi osakesi õhus, mis pärinevad erinevast elektroonikast, tolmust, puhastusvahenditest ja isegi mõnikord mänguasjadest, kuid sisse hingatuna võivad need nõrgendada meie organismi, põhjustada allergiaid ning halb õhk magamistoas võib kaasa tuua ka uneprobleemid.

Alljärgnevalt siis 6 lihtsat nippi, kuidas oma toaõhku lihtsalt parandada.

hea sisekliima1. Lase õhk sisse

– õhuta oma tubasid 2x5min päevas!

Õhk tubades võib olla tegelikult rohkem saatsunud kui õhk õues – isegi kui akna taga on suur maantee või elad kesklinnas. Seetõttu tasuks igapäevaselt tube õhutada ja lasta värsket õhku ruumidesse. Aga kui sul pole v’ga head ventilatsioonisüsteemi siis üksiku aksa paokile jätmisest ei piisa – püüa kaks korda päevas avada kõik aknad ja tekitada kerge tuuletõmme, et puhas õhk jõuaks kõigisse tubadesse ja ka kõige kaugematesse ruumisoppidesse.

 

2. Korista pidevalt

– korista vähemalt korra nädalas pindadelt tolm ja korralda oma kodus asjad nii ümber, et pindade puhastamine oleks mugav.

Osad keemilised ühendid haagivad ennast tolmuosakeste külge ja seetõttu tuleks tolmu pühkida sagedasti. Kindlasti teeb tolmu eemaldamise iganädalaselt lihtsamaks see, kui panen harvemini kasutusel olevad asjad karpidesse – nii pead tolmu pühkima ainult karpide pealt.

elektroonikavaba tsoon3. Ära maga toas, kus on sisse lülitatud elektroonika seadmeid

– mõtle hoolikalt kuhu sa oma tehnikavidinad paned ja magamistoas lülita need parem välja

Kui elektroonikaseade kuumeneb, siis vabanevad erinevad osakesed ja jäävad lendlema toaõhku. See halvendab toaõhku – eriti halb on see magamistoas.

4. Kasuta tooteid õigesti

– alati tutvu toodetel olevate juhistega ning püüa vältida spray pudelite kasutamist tubades

Kõige kahjulikumad kemikaalid võivad sattuda meie toaõhku just juhul kui kasutame tooteid valesti. Kui soovid pihustada kaitselakki oma kingadele või mööblile, siis tasuks seda teha õues.

5. Usalda oma nina

– ära osta koju tooteid, millel on “keemiatehase” lõhn

Kui su haistmismeelega on kõik korras, siis su nina võib olla hea teejuht ostuotsuse tegemisel. Kui uus toode haiseb, siis tõenäoliselt seetõttu, et selle küljest eritub väikesi kahjulikke osakesi. Eriti tasuks üle nuusutada mänguasjad, sest lapsed kipuvad neid lisaks nuusutamisele ka suhu panema ja see võib põhjustada juba suuremaid probleeme.

6. Kasuta looduslikke puhastusvahendeid

– väldi nafta baasil toodetud ja kuntslike lõhnaainetega tooteid

Kuna puhastusvahendeid kasutades jääb väga palju jääke nii õhku kui pindadele, siis tasub valida puhastusvahendid, mis on ohtutud tervisele ja loodusele. Väga paljud puhastusvahendite tootjad kasutavad tarbijate eksitamiseks siltidel nn. ökokujundust, kuid toode ise ei sisalda looduslikke tooraineid – kui sa ise kõigis keerulistes tooraine nimedes ei orienteeru, siis vali puhastusvahend, millel on rahvusvaheline ökomärgis.

 

.

 

biominerata logo

raha tagasi garantiiBIOMINERATA pakub Eestis toodetud ökopuhastusvahendeid, mis saavad jagu ka kõige suuremast mustusest ja samal ajal on kasulikud nii su pere jaoks ja ohutud loodusele

  • Parem sisekliima
  • Terved käed ja ilusad küüned
  • Imehea lõhn
  • Parem tervis
  • Eesti toode
  • Ohutu loodusele

Telli endale soodsa hinnaga komplekt Klientide suurimad lemmikud juba täna.

Kui sa nende toodetega rahule ei jää, siis anna meile märku ja maksame raha tagasi!