BIOMINERATA tooted sisaldavad looduslikust mineraalveest pärinevaid mineraale ehk nn. Biominerata mineraalkompleksi.

Mineraalkompleksi põhikomponendid on looduslikud kaltsium, kaalium, magneesium, vask, tsink, liitium, seleen ja väävel.
Nimetatud mineraalid on peamisteks toimeaineteks ka nahka ja keha kaitsvates kreemides ning muudes kosmeetikatoodetes.

Mineraalide positiivsed mõjud avalduvad mitmeti:

1. Naha tasakaal ja hea tervis – aitavad hoida naha elastsust, vähendavad paistetust ja põletikku,tasakaalustavad vabade radikaalide hulka, mõjuvad seene ja bakteri vastaselt, haavakesi ravitsevalt, vananemist aeglustavalt, kuivust vältivalt, aknet vältivalt ning ravivalt, dermatiidivastaselt.
2. Küüned ja juuksed – tugevdab küüsi ja juukseid
3. Hingamisteede tervistamine – aitab põletiku vastu,
4. Pestavatelt pindadelt ainete saamine vähendab mineraalainete puudust kehas ja nahas.

Pesuainena kasutame ka mitte-ioonseid etoksüülimata pindaktiivseid aineid, mis pärinevad taimsest toorainest (sh. taimeõlid ja glükoos) ning vaatamata tugevale puhastusvõimele on naha- ja tervisesõbralikumad kui mitmed alternatiivsed keemilised ühendid.

Puhastusainetena kasutame ka anioonseid pindaktiivseid aineid, mis on levinud koostisosaks tavaseebi ja šampoonide – dušigeelide tootmises. Pesuained on looduslikku päritolu ning neid toodetakse peamiselt taimeõlidest – sh kookos-, palmi-, rapsi-, ja päevalilleõlid – saadud alkoholidest.

Betaiin on looduslikku päritolu aine, mida saadakse kookospähkliõlist. Puhastusvahendites kasutame betaiini pesuainena, ta on omadustelt oluliselt tervisesõbralikum ning inimesele vähem ärritav kui mitmed alternatiivsed pindaktiivsed ained.

Sool hävitab seeni ja baktereid, eemaldab rasva, plekid ja ummistused, neutraliseerib hapet, lagundab mustust, kõrvaldab ebameeldiva lõhna ja on kõige selle juures erinevalt keemilistest puhastusvahenditest keskkonnasõbralik.

Sidrunhape on tuntud looduslikult esinev toidulisand, mida puhastusvahendites kasutame happesuse reguleerimiseks, muuhulgas selleks, et saavutada nahasõbralik pH-tase. Kasutame ainult toidukvaliteedinõuetele vastavat, mitte-toksilist sidrunhapet.

Biominerata toodetest kasutatakse lõhna saamiseks eeterlikke õlisid, mis on pärit kontrollitud mahetootmisest. Kuntslikud lõhnaained võivad halvendada toa sisekliimat, kuid eeterlikke õlisid kasutatakse ka aroomiteraapias ja nende mõju on vägagi tervislik.

Sidrunheina õli vähendab stressi, mõjub hästi palaviku ja viiruste korral ning aitab eemaldada ka higilõhna riietelt ja jalanõudelt.

Tsitronella on eelkõige siis antiseptiliste omadustega eeterlik õli, mis sobib väga hästi ebameeldivate lõhnade eemaldamiseks. Nende omaduste tõttu otsustasime just seda õli kasutada oma WC-poti puhastusvahendis.

Apelsiniõli aitab samuti parandab meeleolu ja on sealjuures ka antiseptilise toimega. Seega saate meie üldpuhastuvahendit kasutades pinnad korralikult puhtaks ja sealjuures ka hea tuju kauba peale 😉

Kasutame keerulise keemilise nimega biolagunevaid säilitusaineid bensisotiasolinoon (BIT) ja metüülisotiasolinoon (MIT), mis on bakterite ja seente vastase toimega, kuid ei sisalda halogeene ega formaldehüüde, olles seega väheseid rangetele keskkonnanõuetele vastavaid säilitusaineid.

Ksantaankummit toodetakse taimsest toorainest, kääritades biotehnoloogiliselt erinevate bakterite abil maisi-, teravilja- või sojasuhkrust. Ksantaani kasutatakse paksendajana rohkesti toiduainetööstuses, näiteks jäätiste ja salatikastete valmistamisel. Puhastusvahenditesse lisatakse ksantaankummit paksendamise otstarbel, et vedelike segul oleks õige paksusaste – mitte liiga voolav, ega ka mitte liiga paks.

Kasutame ainult taimset päritolu glütseriini, mida toodetakse taimeõlidest (kookos, soja jms). Puhastusvahendites on glütseriin emulgaatoriks, mis säilitab vedelike niisutus- ja määrdevõime.

Kasutame Soome päritolu puhast teraviljapiiritust, millele on tulenevalt seadusandlikest piirangutest lisatud mõruaineid ning denaturante, et muuta piiritus – oluline koostisosa nt Biominerata klaasipuhastusvahendis ja vannitoapuhastusvahendis – lisaainetega joogikõlbmatuks.

Sooviksime kasutada kodumaist puhast piiritust, kuid vaatamata pingutustele ei võimalda kehtiv seadusandlus meil puhast piiritust puhastusvahendite tootmises kasutada.