Korduma Kippuvad Küsimused

Me püüdsime leida nime, mis tooks välja toote olulisemad omadused ja peale pikka ajurünnakut tundus nimi BIOMINERATA kõige sobivam. BIO annab märku sellest, et oleme looduslikud ja ökod ning MINERATA on mõeldud tähistamaks seda, et püüame astuda sammu isegi veel kaugemale ja soovime, et meie tooted ei oleks lihtsalt ohutud vaid isegi kasulikud ja seetõttu oleme lisanud oma toodetele looduslikku Eesti mineraalvett. Looduslik mineraalvesi sisaldab hulganisti kasulikke mineraalaineid, mille baasil loodud “Biominerata mineraalkompleks” toob seni peamiselt kosmeetikatööstusest tuttavad mineraalid ka puhastusvahenditesse.

On küll – erinevalt paljudest teistest brändidest mida suurte selvehallide riiulitel näha võib ei ürita me muljet jätta loodussõbralikkusest vaid tõepoolest oleme välja töötanud tooted, mis vastavad rahvusvahelistele väga rangetele nõuetele. Iga BioMinerata toode on kontrollitud Eesti Allergia Liidu poolt.

Kindlasti on kõik ökotooted tervisesõbralikumad kuna nad ei jäta mürgiseid kemikaalijääke ning samuti ei sisalda aineid, mis kahjustaks hingamisteid ja nahka, aga BioMinerata tooteid välja töötades tahtsime teha kõige terviseõbralikuma toote üldse perenaise jaoks ja seetõttu lisasime oma toodetesse ka mineraalide kompleksi (kaltsium, mangaan, vask ja magneesium), mida kasutatakse naha hooldamises. Ehk siis sa mitte lihtsalt ei või oma kummikindad ära visata vaid koristamise ajal saavad su käenahk ja küüned vajalikke mineraale.

Samuti lisasime toodetesse puhtaid eeterlikke õlisid, mida aroomteraapias kasutatakse stressi maandamiseks ja meeleolu parandamiseks – ka seda just eelkõige selleks, et koristamine ei oleks lihtsalt efektiivne vaid ka nauditav.

On küll – kui on viitsimist ja aega, siis see võib olla tõelise “ökoinimese” esmane valik. Aga paratamatult nõuab nii looduslähedane elustiil aega ja energiat, mistõttu paljude jaoks see ei sobi. Biominerata tooted on mõeldud inimesele, kelle aeg on piiratud ja kes sooviks, et koristamine oleks võimalikult mugav, lihtne ja tervisesõbralik, ilma et peaks oma kodu asjatult keemiaga mürgitama.

Toote hind kujuneb välja erinevatest teguritest, kuid kaks peamist faktorit on kontrollitud tooraine maksumus ja toodetud kogused. Kuna ökotoodetes kasutatakse kõige kvaliteetsemat ja loodussõbralikumat tooreainet, siis on tooraine hind tihti kordades kõrgem kui laiatarve puhastusvahenditel. Kodukeemia suurtootjad valivad toorainet ennekõike hinnast lähtuvalt, mistõttu nende tooted on valmistatud “keemiast”, mille tootmine on odav, kuid mille kasutamisel jääb väga suur jälg loodusele ning tervisele. Kaudselt peavad need kahjud tervisele ja loodusele korvama meie lapsed ja lapselapsed. Kõrgema letihinna tõttu on ökotoodete läbimüük väiksem ja seetõttu ka tootmiskulud ühe ühiku kohta kõrgemad.

Põhjuseid on palju, kuid kõige olulisemaks põhjuseks võiks olla enda ja pereliikmete tervis. Mittelooduslikud puhastusvahendid sisaldavad aineid, mis on kahjulikud sissehingamisel, võivad põhjustada nahahaigusi ja osad jätavad ka kantserogeenseid jääkaineid. Väga hea teemakohase artikli leiab Bioneerist – “Vali ohutum nõudepesuvahend.”

Keskkonnateadlike inimeste jaoks on kindlasti oluline ka asjaolu, et ökopuhastusvahendid (bio)lagunevad looduses ilma et neist jääks maha soovimatuid aineid ning annavad seeläbi panuse meie planeedi üldisesse “jalajälge” kui ka näiteks Eesti põhjavee kvaliteedi säilimisse, mida mõjutab kodukoha majapidamiste või looduskaunis kohas paikneva suvila kanalisatsiooni suunduv valamuvesi.

Kindlasti ei ole nad kehvemad! 2013.a osalesime rahvusvahelisel looduskaubanduse aastamessil BioFach (Saksamaa) kõrvuti rahvusvaheliselt tuntud looduslike puhastusvahendite, kosmeetika- ja toidutootjatega. Oleme püüdnud oma tootesarja välja töötamisel pidada silmas mitte ainult ohutu kasutamise eesmärki, vaid ka seda, et näiteks nõudepesu pakuks naha kuivatamise ja ärritamise asemel hoopis nahasõbralikke mineraalaineid ja niisutavat efekti. Samas kehtib ka ökopuhastusvahendite puhul see, et igal koristajal on omad nõudmised ja omad väljakutsed erineva mustuse vahel. Pange meie tooteid proovile 🙂

Üheks võimaluseks on meie veebipood. Kõige värskema info edasimüüjate kohta leiad siit. Ja kui nüüd tekib mõte, et meie tooted peaks olema kindlasti müügil ka teie lemmikpoes, siis saatke meile vihje info@biominerata.ee, et kust te meie tooteid osta sooviks ja piisava huvi korral saame kindlasti soovitud poega kaubale.