Meie elu koosneb valikutest – suurematest ja väiksematest. Ja paljudest väikestest valikutest kokku saab ikka suure valiku. Valimata jätmine on ka valik. Igapäevaselt sunnitakse väljastpoolt meid pidevalt otsustama – tööl, koolis, kodus, partnerluses. Ja siis justnagu vahelduseks ei vaevu me süüvima oma igapäevaharjumuste ning toimingute juures valikuvõimalustesse, mida on ju tohutult. Haarame kiiresti poest soodsaima/kaunimalt pakendatud/oskuslikumalt presenteeritud/rohkem reklaamitud toote ja asume tarbima. Ajapikku tekivad lemmikud ning me ei vaevu uurima nende toodete koostist või tootja asukohamaad – lihtsalt meeldib, maitseb, puhastab tõhusalt, lõhnab hästi jne. Kuni…

…kuni toimub meie elus midagi, mis viskab meid välja igapäevasest rutiinist, sisse joostud oravarattast või armsakssaanud harjumuste ringist. See võib olla silmi avav loeng või artikkel või tuttava soovitus. See võib olla tervisemure. See võib olla lapse sünd. Meie puhul just nii oligi. Hakkasime süvenema sellesse, mida sisaldavad tooted, mida me sööme, peale määrime, millega puhastame ja ennast ümbritseme. Ennast ja kõige puhtamat ning hapramat olendit – oma vastsündinud last. See on ka vastutus – vastutus oma lapse tervise eest (sellest, millega me teda täidame ning millistel ainetel laseme teda mõjutada, sõltub ju tema tervis ning elukvaliteet) kui ka enese tervise eest (et olla kaua terve ning täisväärtuslikuna oma lapse kõrval). Mõtlemapanev on veel see, et paljud ained avaldavad inimorganismis oma hävitavat mõju kumulatiivselt – alles aastate pärast ilmnev tervisehäda annab teada kahjulike ainete kuhjumisest.

Toiduga oli uusi valikuid teha suhteliselt lihtne – on veel alles maal elavad ja oma toidulaua tarbeks ise söödavat kasvatavad vanaemad või sugulased ning õnneks on Eestis veel puhtaid tootjaid, kelle toodangut saab julgelt suhu pista. Pesemisvahendite ning kreemide ja kosmeetikavahendite valik oli ja on ka üsna lai. Puhastusvahenditega oli keerulisem. Neid ei olnud eriti valida. Eriti, kui soovid kodumaist toodangut. Tuli siis ise teha. Aastal 2010 asutasime pereettevõte BioMinerata. Soovides jätta võimalikult väikest ökoloogilist jalajälge oma tegevusega, asusime otsima toorainet Eestist. Ja leidsime. Mineraaliderikas Värska vesi. Meie enda maapõuest. Naha- ja keskkonnasõbralik. Sellest sai meie kõikide toodete põhikomponent. Lisasime looduslikke puhastusaineid ning tagasihoidliku lõhna jaoks ökosertifikaadiga sidrunheinaõli. Järgmise sammuna saime Vegan Society ja Eesti Allergialiidu tunnusmärgi. Nüüdseks oleme rõõmustanud üle kümne aasta enda ja oma pere tervisest ning heaolust hoolivaid inimesi, kellele läheb korda meie loodus- ja elukeskkonna puhtus. Aitäh, et ostes meie tooteid aitad järeltulevatele põlvedele jätta puhtama maailma.